Volkswagen Passat

Volkswagen uzun zaman beklenen Passatın tanıtımını yaptı.Motor seçenekleri yenilenen ve yeni nesil teknolojilerin çok olarak kullanıldığı yeni Passat için Almanya’da siparişler alınmaya başlandı. Kesin bir tarih verilmese de bu yılın son çeyreğine kadar Avrupa’daki tüm Volkswagen bayilerinde ki yerini alması bekleniyor.
Volkswagen’in son yıllarda sahip çıktığı köşeli tasarım çizgisini bu modelde de sürdürmüş, farların incelmesi, yeni jant seçenekleri ve egzoz tasarımları yeni Passat’da dikkat çeken detaylardan bir kaçı Tasarım olarak neredeyse değişikliğe gidilmeyen Passat’ın boyutlarında ufakta olsa bazı değişiklikler yapılmış. Yeni modele göre boyu 2 mm kısalmış, genişliği 12 mm artmış ve yüksekliği ise 14 mm azalmış. Ağırlığı artırılmış bagaj hacminde genişletme yapılmış. Selefine göre yaklaşık 85 km daha hafif olan yeni Passat’ın sedan versiyonu 21 litre daha fazla bagaj hacmine sahipken, station wagon versiyonu 47 litre daha fazla bagaj hacmine sahip.

2015 Volkswagen Passat‘ın motor seçenekleri şu şekilde:

– 1.4 TSI: 125 beygir gücünde ve 150 beygir gücünde alternatiflere sahip.

– 1.8 TSI: 180 beygir gücünde

– 2.0 TSI: 220 beygir gücünde ve 280 beygir gücünde alternatiflere sahip.

– 1.6 TDI: 120 beygir gücünde

– 2.0 TDI: 150 beygir gücünde, 190 beygir gücünde ve 240 beygir gücünde alternatiflere sahip.

– 1.4 TSI: hibrid motor desteği ve 211 beygir gücünde.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>