MHRS hastane randevu alma

181 görüntülenmeGenelMHRS hastane randevu
0

MHRS sistemine üye olarak hastane randevunuzu kolayca alabilirsiniz. MHRS hastane randevu sisteminin kullanımı ve MHRS hastane randevu sistemi hakkında detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan internet teknolojisinin yaşamın her alanında kendisini en etkin şekilde gösteriyor olması tüm yaşam içerisinde internetin sunacağı hızlı ve pratik işlem kolaylıklarından en yoğun şekilde yararlanılıyor. Özellikle de son zamanlarda teknolojik yönden gerçekleştirilen hızlı gelişimler ile birlikte artık internete erişim her noktada son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılır hale geldiğinden son zamanlarda yaşamın pek çok alanında internet avantajlarından ve kolaylıklarından en yoğun şekilde yararlanılıyor.

MHRS HASTANE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Gelişen internet teknolojisinin sunduğu avantajlardan en yoğun şekilde yararlanmakta olan devlet kurumları da vatandaşlara modern dünyanın çağdaş hizmet standartlarında hizmetler sunabilmeyi amaçlıyor. Türkiye’de gelişen internet teknolojisini en aktif şekilde kullanmakta olan devlet kurumlarının başında gelen Sağlık Bakanlığı özellikle de vatandaşların işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebildikleri bir sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu kapsamda çok uzun yıllardır vatandaşların en büyük mağduriyetlerinden birisi olarak öne çıkmakta olan hastanedeki sıra ve randevu sorunlarına yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından gelişen internet teknolojisi sayesinde Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) geliştirildi. Böylelikle vatandaşlar artık dijital ortamdan gitmek istedikleri hastane, bölüm ve hatta doktora müsait olan bir tarihte ve saatte kolay bir şekilde randevu alabiliyor. MHRS hastane randevu sisteminin en önemli avantajlarından birisi olarak kesinlikle vatandaşın artık sabah erken saatlerde hastaneye giderek uzun saatler sıra beklemek yerine randevu saatinde hastaneye giderek, kısa sürede doktor ile görüşebilmesidir.

Bu avantajı nedeni ile günümüzde vatandaşlar tarafından son derece yaygın bir şekilde kullanılmakta olan MHRS hastane randevu sistemi için Sağlık Bakanlığı tarafından resmi internet sayfasındaki online hizmetler menüsünden erişim sağlanabilen MHRS internet sayfasına girilmesi gerekiyor. MHRS hastane randevu sistemi üzerinden randevu almak isteyen vatandaşların internet sayfası üzerinde ‘randevu al’ seçeneğine giriş yapmaları gerekiyor. Açılan ekranda ‘T.C. kimlik numarası’ ve ‘parola’ bilgisi ile sisteme giriş yapılması isteniyor.

MHRS hastane randevu sistemi üzerinden hastane randevusu alabilmek için üye olunması gerektiğinden sayfa içerisinde yer alan ‘yeni üye’ ekranından üyelik sayfasına giriş yapmalısınız. Hastane randevu sisteminin üyelik sayfasında ‘T.C. kimlik numarası’, ‘adı’, ‘soyadı’, ‘cinsiyeti’, ‘doğum yeri’, ‘doğum tarihi’, ‘baba adı’, ‘anne adı’, ‘cep telefon’, ‘sabit telefon’ ve ‘e-posta adresi’ bilgilerini girmek gerekiyor. Ayrıca ‘parola’ kısmında yeni bir parola belirlenmesi gerekiyor. Böylelikle MHRS hastane randevu sistemi üyeliği tamamlanıyor.

MHRS hastane randevu sistemi içerisinde randevu alabilmek için ‘T.C.kimlik numarası’ ve ‘parola’ ile sisteme giriş yapıldıktan sonra ‘il’, ‘ilçe’, ‘hastane’, ‘semt polikliniği’, ‘klinik’, ‘klinik yeri’ ve ‘hekim’ kısımlarında seçimleri isteğe göre yaparak en uygun olan tarih listesine ulaşarak, bu listeden istenen tarih ve saate randevu alınabiliyor. MHRS hastane randevu sisteminde geçmiş randevuları da tüm ayrıntıları ile birlikte görüntüleyebilmek mümkündür.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör