Küçük Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalı

357 görüntülenmeDekorasyonbalkon dekorasyonu
0

Küçük ve dar bir balkona sahipseniz burayı yeşilliklerle daha rahatlatıcı bir hale sokabilirsiniz. Genelde depo olarak kullanılan dar ve küçük balkonlara aslında biraz hareket katmak ve orayı daha kullanışlı hale getirmek sizin elinizdedir.

                Küçük balkon dekorasyonunda yapmanız gereken dekorasyonda kullanacaklarınızı dikey bir yönde düzenlemenizdir. Küçük ve dar olan yapıya etkili bir dekorasyon yaratmak içim duvarlarınızdan ve orada bulunan korkuluklardan yararlanmanız gerekir. Buralara küçük saksılar yerleştirebilir, çeşitli aydınlatma aksesuarları koyabilir ya da tavandan aşağıya doğru inen rengarenk saksıları yerleştirebilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonunda saksı askıları ve duvar askıları işinizi kolaylaştıracaktır. Eşyalarınızı saklamak için kullanmak istediğiniz dolapları ise aslında uzanması zor olan kısımda yer alması gerekmektedir. Bunun için köşe tavan kısımlarını kullanabilirsiniz.

                Küçük balkon dekorasyonu yaparken mutlaka saksılara yer vermelisiniz. Bu saksılarda canlı bitkiler olmadır. Bitkilerinize gereken özeni göstereceğinizden emin olduktan sonra bu işleme girişmelisiniz. Ayrıca her mevsim için farklı çiçekler ekerek bir mevsimde solan çiçekleriniz yüzünden balkonun hareketliliğini kaybetmemelisiniz. Çeşitli zamanlarda açan çiçekleri kullanarak her mevsim saksılarınızın canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hayal gücünüzü kullanıp küçük balkon dekorasyonunuzu kendi fikirleriniz ile tasarlayabilirsiniz. Bunun için aklınıza bir fikir gelmiyorsa yapılmış olan fikirlerden ilham alabilirsiniz. İnternette ya da dekorasyon dergilerini karıştırarak size uygun olanı seçebilirsiniz ya da o fotoğraflara bakarken belki aklınıza mucizevi bir çözüm gelir.

                Küçük balkon dekorasyonunda zemine de önem vermelisiniz. Zemininizi çeşitli kilim desenleri ile hareketlendirebilirsiniz ya da beton görünümlü, şık karolar hatta yapay çim görünümünde bir tasarım yapabilirsiniz.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör