Gürcistandan nasıl araba getirilir? Batumdan yasal olarak ucuza araç getirme?

1

Gürcistan Batumda çok sayıda Türk oto galericiler var. İçim içimi yiyor Youtube, Instagram ve bazı web sitelerinde bedava fiyatına lüks araba satışlarıyla sıkça karşılaşmaya başladım. Adamlar inanılmaz derecede ucuza araba satıyorlar. Araştırdığım kadarıyla işin içinde bit yeniği var ama şirket kurarak tamamen sorunsuz yani yasal şekilde otomobil getirebilenler varmış.
Şirket kurarak araba getirten oldu mu? Yurtdışı yerleşik olmadan diğer yöntemlerde araba getirmenin sıkıntı olduğunu kesin biliyorum. Bu soru altında tecrübelerini paylaşan üyelerden çok şey öğreneceğimizden eminim, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevaplanan soru
0
Atakan88(anonim) 0 Yorum

Mehmet hocam bu işler çok sıkıntılı heveslenmeyin başınız belaya girmesin. Biz kuzenle Hummer cip almak için geçen sene gittik, ilk başta her şey çok güzel gitti ama olay aracı Türkiye’ye sokmaya gelince afedersin burnumuz boktan ayrılmadı. Ordaki Türk galericiler çete gibi yakanı bir kaptırdın mı gavurdan daha bela. Arabayı zor bela geçirdik geçirene kadar başımıza gelmeyen kalmadı belki 5.000 dolar fazladan ödemek zorunda kaldık.

Bir kaç çevirmeden sıkıntısız geçsek de son çevirmede arabanın bize ait olmadığı o yüzden süremeyeceğimiz söylendi. Gidip geriye satalım dedik aldığımız fiyatın yarısını teklif ettiler mecburen verdik 1 ay kullandığımız arabadan zararımız 15 bin dolar, bir de yaşadığımız sıkıntılar cabası.

Cevaplanan soru
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör