Farklı Bankalardan Aynı Anda Kredi Çekmek

0

Farklı bankalardan aynı anda kredi çekmek meselesi birçok kişinin kafasını kurcalamaktadır. Fakat insanlar çoğu zaman bankalar istedikleri miktarları alamadıkları için mecburen 2 bankaya borçlanmayı göze alıyorlar. Aslında bu tüketicinin de istediği bir durum değildir. Çünkü ödemelerin zorlaşması, tüketicinin daha zora girmesine neden olacaktır.

Peki, bu mümkün müdür?

Evet, mümkündür ama nasıl? İlk olarak şunu söylemeliyiz ki, bir kredi için başvurduğunuz takdir de hemen farklı bir bankaya başvuruda bulunmamalısınız. Çünkü hem ikinci banka hem de ilk başvurduğunuz banka bu iki başvuruyu da göreceği için sizlere ikisinden de kredi çıkmayabilir. Bu nedenle kredi size verilecek olsa bile verilmeyebilir.

Ayrıca böyle bir durum ile karşılaşmanız kredi notunuzun düşürülmesine ve size karşı olan güvenin sarsılmasına neden olacaktır. Bu durumda ilerleyen dönemlerdeki kredi çekiminiz açısından sizlere daha büyük sıkıntılar yaşatabilir. Fakat iki ayrı bankadan kredi almanın bir yolu mümkündür. İlk olarak bir bankaya başvurur ve kredi almak istediğinizi belirtirsiniz. Eğer bankanız size kredinizi hemen verir ise, tüm işlemler bittikten ve paranızı elinize aldıktan sonra ikinci bir bankaya da başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer geliriniz yüksek ya da ödemeleriniz düşük ise, ikinci başvurduğunuz banka size kredi verebilir. Fakat bu durum yine bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur. Bu nedenle kesin kredi alabilirsiniz diyemeyiz. Ama başvurduğunuz zaman alabilmenizde pek mümkündür. Zira önümüzde bu konu ile ilgili birçok örnek yani kredi alabilen kişi bulunmaktadır. Bu durum biraz da sizlerin güvenilirliği ve kredi notunuz ile alakalıdır.

Kısacası eğer iki ayrı bankadan kredi çekmek gibi bir düşünceniz var ise, buna kesin gözü ile bakmamalısınız. İlk kredi başvuru yaptığınız bankadan daha fazla kredi istemek daha mantıklı olacaktır.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör