Ev Dekorasyonunda İdeal Tavan Yaratma Nasıl Olmalı

0

Ev dekorasyonunuzu pek iyi şekilde gerçekleştirdiniz. Peki ya tavanınız? Onun için bir şey yapmadan dekorasyonunuzu tamamlamış sayılmazsınız. Ev dekorasyonunda ideal tavan yaratmak için tavanınızın nasıl olduğunu keşfetmelisiniz.

Eğer evinizde yüksek bir tavana sahipseniz bu etkiyi kullandığınız boyama şekli ile azaltabilirsiz. Bunun için yapmanız gereken işlem çok kolay. Bir rengin üç farlı tonunu bulmalısınız ve bu tonları koyudan açığa doğu yerden tavana kadar yatay bir biçimde boyamalısınız. Ev dekorasyonunda ideal tavan yaratmak için renk seçiminizi daha çok birbiri ile uyumlu ve natürel tonlardan seçmelisiniz.

Tavanda sıcak ve güçlü renkler kullanarak tavanınızı çok daha alçak gösterebilirsiniz. bu sayede ev ortamınızı yumuşatmış olursunuz. Ev dekorasyonunda ideal tavan yaratma için yüksek tavanı alçak göstermenin başka bir yolu daha vardır. Bu da bordür kullanmaktır. Bordürden altta kalan kısmı kotu renk bir boya ile boyadıktan sonra bordürün üst kısmını da daha açık bir ton duvar boyasıyla boyarsanız tavanınız alçak görünür.

Alçak bir tavanızı varsa da bunu daha yüksek bir şekilde göstermeniz gerekir. bu nedenle duvarlarınıza ve tavanınıza aynı renklerde boya uygulamalısınız. Dikey şekilde boyama tekniği ile ya da dikey şeritlere sahip olan bir duvar kağıdı ile de ev dekorasyonunda ideal tavan yaratma imkanına erişirsiniz. Duvarlarınıza resimler ve tablolar eklerseniz de aşağıya doğru konumlandırdığınızda tavanınız alçak yukarıya konumlandırdığınızda yüksek görünür.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör