Çocuklar İçin Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

0

Çocuklar evde durmak yerine dışarıda vakit geçirmekten daha fazla hoşlanır. Bu nedenle çocuğunuzun güvenliği için evdeki oyun alanların ve bahçe dekorasyonunun çocuklar için tasarlaması gerekir. Bahçeli bir evde konaklayanların hem güvenli hem de eğlenceli bir ortamda bulunmalarını sağlamak anne ve babalarının elindedir.

Evinizin önünde bir bahçeye sahipseniz, çocuklar için bahçe dekorasyonu yapabilirsiniz. Bahçeye çocukların dışarı çıkmaya ihtiyacının kalmayacağı küçük bir oyun yeri hazırlayabilirsiniz. Böylece hem içiniz rahat olur hem de çocuklarınız gözünüzün önünde hoşça vakit geçirir. Evdeki bahçenizde bir oyun parkı hazırlayacaksanız zeminini kum veya kauçuk gibi yumuşak malzemeden yapmalısınız. Çocuğunuz düştüğünde oluşabilecek yaralanmaları bu şekilde en aza indirgemiş sayılırsınız.

Çocuklar için bahçe dekorasyonu yapılırken oyun alanlarını ağaçların ya da bahçe duvarlarının yakınına kurmamalısınız. Çocuğun oynayacağı alanları çit gibi malzemelerle kapatırken de çocuğun erişemeyeceği seviyede olmasına ve sivri uçlu kısımların bulunamamasına dikkat etmelisiniz.

Bahçede bulunan eşyalarınızı, çim biçme makinesi gibi aletlerinizi kullanmadığınız zamanlarda kapalı bir yerde saklamalısınız. Çocuklar için bahçe dekorasyonu kısmında kesinlikle herhangi bir tırmık, kürek gibi tehlikeli ve kesici malzemeler bulundurmamalısınız.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise bitkileriniz için kullandığınız zehirli ilaçları çocukların erişebileceği ya da oynadıkları alanlarda bırakmamanızdır. Çocuklar için bahçe dekorasyonu yaparken güneşten etkilenmemeleri için bir şemsiyeden yardım alabilirsiniz. Yağmurlu zamanlarda da kaygan zemine sahip olan zamanlarda çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmamalı ya da zemini kaygan olmayan malzemelerden dekorasyon yapmalısınız.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör