Araçlar İçin Kara Kutu – Oto Arıza Tespit Cihazı ve AdBlue Emulator Üreten Firmalar

0

Otobüs, minibüs, midibüs, servis aracı gibi toplu taşıma araçlarına, kamyon, tır gibi ağır vasıta araçlarına ve binek araçlarına kara kutu takma zorunluluğu getirilmesi firmaları harekete geçirdi. Çok sayıda firma kara kutu üretmeye başladı. Kara kutu üreten firmalar arasında yer alan Metadiag firmamız kara kutu satışlarına da başladı. 2019 sonuna kadar tüm araçlara kara kutu takılmış olacak. Bu uygulamayla kaza nedenlerinin doğru tespit edilmesi, mal ve can kayıplarının en aza indirilmesi hedefleniyor. Kara kutuda seyahat boyunca aracın hızı, park etmesi, duraklaması, konum ve mesafe gibi bilgileri kaydediliyor. Bu uygulamayla sigorta şirketlerine sahte hasar raporları verilmesinin de önüne geçiliyor.

Trafik kazaları sürücü hatasından, yol durumundan veya araçtaki arızalardan kaynaklanabilir. Arızalı araçla yola çıkmamak kazaların önlenmesinde önemli rol oynar. Bu nedenle arızaların doğru tespit edilip giderilmesi gerekiyor. Elektronik sistemlerle donatılmış yeni nesil araçlarda arıza tespitleri her marka araç için özel olarak tasarlanmış oto arıza tespit cihazı ile yapılıyor. Arıza tespit cihazı aracın motor beynine bağlanıyor ve burada kayıtlı tüm veriler görülüyor. Cihazla arıza okuma silme, canlı değerleri okuma, adaptasyon, kalibrasyon, scn kodlama gibi işlemler yapılıyor. Arıza tespitinin yanlış yapılması zaman ve para kayıplarına neden olur. Aracın kaza yapma riski artar. Bu sorunlarla karşılaşmamak için Metadiag firmamızdan aracınıza uygun arıza tespit cihazı alabilirsiniz. Cihazlar bir yıl garantilidir.

Yeni nesil araçlarda sık rastlanan arızalardan biri de adblue arızalarıdır. Adblue su ve üreden meydana gelen bir sıvıdır ve egzozdan çıkan zararlı gazların üzerine püskürtüldüğünde onları zararsız gazlar haline dönüştürür. AB ülkelerinin çevre kirliliğinin önlenmesi için getirdiği kısıtlamalar sonucu dizel yakıtlı araçlarda adblue sistemi kullanılmaya başlandı. Ancak Avrupa dışında birçok ülkede adblue yakıtının bulunmaması sorunlara neden oluyor. Araçlar torktan düşüyor, performansı azalıyor. Adblue arızalarının giderilmesinde en etkili çözüm adblue sistemini iptal etmektir. Adblue emulator cihazı ile sistem devre dışı bırakılır. Emulatör araca monte edildikten sonra adblue yakıtı normal seviyede görülüyor ve yakıt almaya gerek kalmıyor. Her marka aracınız için ihtiyacınız olan adblue emulatör cihazını en uygun fiyatlarla Metadiag firmamızda bulacaksınız.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Cevabınızı yazın.

ıhlamur fidanı pırlanta konnektör