Sigortam Yok Kredi Alabilir Miyim

Sigortası olmayıp kredi alabilen ve de alamayan kişi sayısı oldukça fazladır. Normal şartlar altında minimum 6 ay sigortalı gözüken herkes kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi alabilir. Fakat bir geliriniz var ve sigortanız yok ise kredi almanız pek mümkün olmayabilir. Bu durumda bankaların tamamen inisiyatifine kalmış durumda olacaksınız.

Bugün bankalar sigortalı olmayan kimselere bile kredi verebiliyorlar. Fakat birçok banka yüksek meblağlar söz konusu olduğu zaman mutlak suret ile sigortalı olmanızı istiyor. Bu yüzden de eğer sigortanız yok ise sizlere kredi vermiyor ya da kredi veriyor ancak; belli bir limit dahilinde veriyorlar. Bu nedenle sigortası olan bir kişinin, sigortası olmayan kişiye göre kredi alması çok ama çok daha kolay olacaktır. Tabii ki şunu da eklemekte fayda var; bugün sigortası olup kredi alamayan kişi sayısı da oldukça fazladır. Eğer kişi bankaya güven veriyor, geçmişte de bazı ödemelerini düzenli olarak yapıyor ise sigortasız kredi de alınabilir.

Örnek olarak karşımızda birçok kişi bulunmaktadır. Buna zıt olarak sigortanız olsa dahi eğer düzenli ödemeler yapmıyor bankaları peşinizden koşturuyor ve sürekli ödemelerinizi aksatıyor iseniz, bankalar sizlere kredi vermeyebilir. Bu bahsettiğimiz hususlar tabii ki, birer örnek düzeyindedir. Her iki durum içinde örnekler mevcuttur. Her iki örnekte de görüldüğü gibi kredi alınabilmektedir ancak; makalemizin ilk başında da dediğimiz gibi genellikle 6 aylık sigortası olan kişilere kredi verilmektedir. Eğer eğitim, araba ya da konut kredi gibi kredilere başvurursanız da sigortasız olsanız da sizlere bankalar yardımcı olabilir. Eğitim kredisinde güvenerek, araba ve konut kredisinde ise ipotek ederek sizlere yüksek düzeyde krediler sunabilir ve sizlere paranızı verebilirler.

Eğer bunları da göze alıyor iseniz, şansınızı denemek için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>