Renault Kadjar

Renault yeni C segmenti crossover’un adının Kadjar olabilceğini basına duyurdu. Bu araba şubatın 2 sinde tanıtımı çıkacak.Sürekli dört çeker bir araba olması yüzünden “quad” kelimesinden feyiz alarak yeni model isminin ilk kısmı “KAD” olarak belirlenmiş. “JAR” ise Fransızca “agile”(çevik) kelimesi ve “jaillir”(fırlamak) kelimesinin birleşiminden oluşmuş.

İki parça birleşincede Yeni Renault Kadjar adı ortaya çıkmış. Renault’a kıyasla Kadjar kelimesi söylenirken egzotik bir tat uyandırarak macera ve yeni ufuklar vaat etmekte.

Renault’un bu adla karar kılmasının bir sebebi de daha önce crossover modelleri Captur ve Koleos ile uyumlu olmasını istemesidir. Bu model ismi aynı anda altyapısından faydalanılan Nissan Qashqai ile de uyumlu görünmekte.

Bu güncel model hakkında daha çok bilgi vermeyen Renault, Yepyeni Kadjar’ın görsellerini Ocak ayı sonuyla #KADJAR altından bir sosyal medya tanıtım kampanyası şeklinde peyderpey sunulacak.

Deneme sürüşleri esnasında kamuflajlı hali ile kameralara yakalanan aracın kasa olarak da Qashqai’ye benzeyeceği düşünülüyor. Bu yeni SUV’un teknik istatistikleri tam olarak bilinmese de birkaç değişik dizel ve benzinli jenerasyonu olacağı tahmin ediliyor.

Yeni Kadjar’ın 1.400 kg yakın bir kiloda olması ve otomatiklerinde CVT şanzıman ile birlikte gelmesi bekleniyor. Araç 2015 sonunda yetiştirilmeye çalışılıyor.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>