Perakende Mağazalarında Hangi Tür Elektronik Cihazlar Kullanılıyor ?

Ticaretin en canlı alanlarından birini oluşturan perakende sektörü, üretimi yapılan her ürünün satışını sağlar. Bu ürünler her alanda olabileceği gibi özelleşmiş alanlarda da olabilir, özelleşmiş alanlara ek olarak gıda sektörü , giyim sektörü, elektronik sektörü, kozmetik sektörü gibi sektörler perakende sektörünün can damarlarıdır. Perakende satış noktaları tüketiciyle birebir iletişimde olduğundan konuşan sistemlere ihtiyaç duyar. Haliyle de gelişmiş teknolojiyi ihtiyaç vardır. İşte elektronik terazi ve onunla aynı çizgideki diğer teknolojik cihazlar bu ihtiyacı karşılamak için vardır.

Perakende Sektöründeki Elektronik Değişimler

Sitemizden perakendecilik sektöründe kullanılan cihazların ve  kullanılabilecek olan cihazların hepsine bir göz atabilirsiniz çünkü bu yazı daha çok teraziler üzerine duracaktır. Fakat siz gereken tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Perakendecilik sektöründe büyük oranda kullanılan elektronik barkodlu sistem terazileri, yerini bugünlerde yeni yeni yaygınlaşmaya başlaya PC tabanlı terazilere bırakmaya başladı. Sektördeki tek değişiklik bununla da sınırlı değil. Karton etiketler,  elektronik e-paper raf etiketlerinin karşısında kaybetmekte ve elektronik e-paper raf etiketlerine dönüşmekte.  Böylece artık rafta gördüğünüz etiket fiyatıyla kasada gördüğünüz etiket fiyatının farklı olması gibi bir durum yaşamayacaksınız. Tüm bunlara ek olarak alışverişini yaparken istediğiniz ürünün hazırlanışına bir yandan şahit olurken bir yandan da PC tabanlı teraziler sayesinde yapacağınız yemek üzerine düşünmenize de çok fazla gerek kalmayacaktır.

SM-120 Barkodlu Sistem Terazisi

Raflarda Elektronik Cihazların Etkileri

Elektronik raf etiketi; perakende satış yapılan noktalarda ürünü müşteriye konuşturarak satın aldırma kararı verdiren, ürünün adına ek olarak fiyatıyla ilgili bilgileri veren cihazdır. Görebileceğiniz gibi perakendecilik sektörüne sağlanan bu teknolojik gelişme müşterilerin hayatını kolaylaştırmakla beraber  satıcı için de tasarruf ve verimlilik sağlıyor. Ürünle ilgili bir değişiklik yaptığınızda örnek olarak; ürünün fiyatını ya da içeriğini değiştirdiniz, elektronik raf etiketi bu tip işlemleri maliyetsiz, hızlı ve  hatasız yapmanızı sağlar. Nihayetinde raftaki ve kasadaki fiyat uyumsuzluklarının önüne geçer ve müşteri memnuniyetini sağlarsınız.

https://www.ucge.com.tr/wp-content/uploads/2015/07/DIGI-SM-100-PLUS-Barkodlu-Sistem-Terazisi-2.jpg

Şirketlerin Sektöre Yaptıkları Katkılar

Perakendecilik sektörünün devlerinden ve aynı zamanda bir Japon firması olan digi, hiç şüphesiz sektörün gelişimine katkı  sağlamıştır. Sitemizde DIGI’nin bütün ürünlerini bulabileceğiniz gibi bu yazının sonuna kadar okuyarak da bilgi alabilirsiniz. DIGI pek çok ürünün satışını yapsa da perakendecilik sektörü için satışa sunduğu elektronik teraziler eşsizdir. DIGI’nin satışa sunduğu teraziler arasında; DS-688 Fiyat Hesaplayan Terazi, DS-781 Fiyat Hesaplayan Terazi, SM-120 Barkodlu Sistem Terazisi, RM-60 Akülü Barkodlu Terazi, SM-5300 PC tabanlı Sistem Terazisi, RM-50  Barkodlu Sistem Terazisi, SM-5100 Barkodlu Sistem Terazisi ve bunlar gibi sitemizden bulabileceğiniz pek çok terazi bulunmakta. DIGI’nin satışa sunduğu bu teraziler için www.ucge.com.tr adlı sitemizi ziyaret edebilir, perakendecilik sektöründe kullanılan bütün ürünlere bir göz atabilir ve ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi alabilirsiniz.

Bu yazı; Ucge.com.tr sitesindeki bilgilerden ve görsellerden yararlanılarak hazırlanmıştır.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>