Mercedes S 500 Cabrio

Geçen yıl mart aylarında Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılan S serisi Coupe aynı zamanda Türkiye de satılan bu model büyük bir merakla beklenen üstü açık versiyonu Frankfurt Otomobil Fuarında gün yüzüne çıktı.

Tavanından ses azaltan üç yüzeyli yumuşak bir tavana sahip ve istenildiğinde koyu mavi,siyah,bej rengi, koyu kırmızı renk seçenekleri mevcut.

İç dizaynında coupe modelinden izler taşıyan model, THERMOTRONIC akıllı klima sistemi ile döşenmiş. Bu sistem sayesinde üstü açıkken veya kapalıyken en iyi konforu hedefliyor.

S 500 Cabrio olarak isimlendirilecek modelde 4.7 lt çift turbo V8 motoru yer alıyor motorun özellikleri ise 455 HP güç ve 700 Nm tok gücüne sahip olması.

Performans yönünden en iyi modelleri ise S63 AMG 4MATIC Cabrio ve S63 AMG olacak. 5.5 litrelik çift turbo V8 bir motora sahip olan bu modeller ise 585 Hp güç üretirken 900 Nm tork üretimi olacak. 0 dan 100 kilometre hıza 3.9 saniye gibi bir sürede ulaşabilecek S63 AMG 4MATIC maksimum hızı ise 250 kilometre/saat olarak sınırlandırılmış.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>