Mazda MX-5 2019

Mazda’nın efsanesi roadster modeli MX-5 güncellendi. Japon firmanın şuana kadar başarılı şekilde gizlediği araba dördüncü neslinde çok daha iddialı bir görüntüyle karşımıza çıkıyor.
Kısa zaman önce 25. yıl özel jenerasyonlaı tanıtılan arabanın yeni nesil modellerinde de Kodo tasarım dilini görebilmek mümkün. Arabanın burnunu alçaltabildiği kadar alçaltan Mazda büyük hava girişine sahip tampon ve ince yapılı farlarla güzel bir duruş elde etmiş.

Şişkin çamurluklarıyla sert bir görünüm sunan arabada ön cam çerçevesi ve yan aynaların siyahla boyandığı dikkatlerden kaçmıyor. Aynı renkde 16 inç çaplı jantları da donanımına katan Japon firma arkada da yenilikçi tasarımı sürdürmüş. LED stoplarda yuvarlak ve köşeler birlikte kullanırken tamponun iki yanına da aydınlatmalar eklenilmiş.
3.915 mm boya, 1.730 mm genişlik ve 1.235 mm yüksekliğe sahip olan minik roadster 3. nesil modellerden daha küçük, daha geniş ve daha alçak. Aynı zamanda 2.315 mm’lik aks mesafesinde de kısalma olmuş.
Gövde rengi kapı içi kaplamasıyla öne çıkan iç mekanın sade tasarımı gözden kaçmıyor. Üç kollu direksiyon simidinin arkasına üç tane dairesel gösterge eklenilirken havalandırma ızgaraları da stoplarda da olduğu gibi hem yuvarlak hem de köşeli olarak sunmuş. Orta konsol üstüne navigasyon ekranı eklenirken dairesel havalandırma kumandası ve kısa yapılı vites kolu sportif görünümü bürünmüş.
Kaputu altın da ilk seferde 1.5 ve 2 litre hacimli benzinli motorlar bulunacağı söyleyen arabalarda 6 ileri vitesli manuel şanzıman kullanılcak.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>