Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür

Kredi kartları artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda çünkü insanlar nakit para taşımak yerine ellerindeki kartlar ile alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Nakit para taşımak insanlara o parayı bitirme zorunluluğu veriyor. Aslında vermiyor ama insanlar kendilerini böyle hissediyorlar. Bu nedenle de insanlar ciddi şekilde kredi kartlarını kullanıyor ve tüm harcamalarını buralardan yapıyorlar. Durum böyle olunca insanlar kart borçlarını ödeyemiyor ve çok zor durumda kalıyorlar. Bizlerde kredi kartlarının limitlerini düşürmeleri gerektiklerini ve bu sayede hiç değilse en azından limit yüzünden çok fazla harcama yapamayacaklarını belirtiyoruz.

Peki, kredi kartı limitinizi nasıl düşürebilirsiniz?
Öncelikle kredi kartı limitinizi düşürmek için bankanıza ait 444lü numarayı arayabilir ya da size en yakın banka şubesine giderek buradaki müşteri temsilcilerinden bu işlemi yapmalarını rica edebilirsiniz. Sizden dilekçe yazmanızı isteyebilirler. Fakat bugün birçok banka bu işlemi telefon bankacılığı üzerinden yapmaktadır. Eğer kredi kartınızın limiti düşürmek istiyorsanız sizi psikolojik olarak bir savaş bekliyor olacaktır. Çünkü karşınızdaki müşteri temsilcisi sizin limitinizi düşürmemek hatta yükseltmek adına elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sizi ikna etmek de onun işi olduğu için bu duruma düşmemenizi şiddet ile öneriyoruz. Bu nedenle telefon bankacılığı kredi kartı limiti düşürmek için çok daha uygun bir yoldur.

Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı bankalar sizden dilekçe ya da direk olarak bankaya gitmenizi isteyebilir. Bu nedenle ilk olarak arayarak bilgi almanızda fayda vardır. Özetle demek istediğimiz kredi kartı limiti düşürmek hiç zor bir iş değil aksine kolay bir iştir. Tek yapılması gereken, karşıdaki temsilciye yenil düşmemektir.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>