Endüstriyel Terazilerin Kullanım Alanları ve Diğerlerinden Avantajları

Endüstriyel terazi sistemleri, Endüstriyel Terminal ve Endüstriyel Tartım Platformundan oluşmakta olup compact ve bütünleşmiş sistemlere verilen addır.  Genellikle masaüstü, zemin ve ray kantarları olarak isimlendirilmişlerdir. Farklı kapasite ve IP konumuna sahip olan endüstriyel sistemler, mal kabulde, üretim içerisinde, sevkiyat  alanlarında kullanılabilmekteler. Zemine gömülü olan zemin kantarları palet kullanarak sürdürülebilmekte iken, Monoray ve ikiz ray kantar modelleri et işleme tesislerine özel olarak üretilmekte ve bu tesislerin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler  sunmaktadır. Endüstriyel terazi kullanıldığı alana özel pek çok sorunu ortadan kaldırsa da satın alırken damgalı olduğuna emin olunuz.

Fiyat hesaplayan terazi

Monoray/İkiz Ray Kantar Modeli

Endüstriyel terazinin modeli olarak gösterilen monoray ve ikiz ray, Endüstriyel terazilerin, büyükbaş ve küçükbaş et işleme tesislerinde karkas tartımında kullanılmaktadır. Tesisteki hat türüne göre kantar olarak monoray ya da ikiz ray seçilmekte olup bu ikisinin farklı kapasiteleri vardır. Monoray ya da ikiz ray kantarı çoğunlukla kantarlar karkas parçalarının mal kabulü, sevkiyatı veya depo giriş ve çıkış süreçlerinde kontrol amacıyla kullanılıyor. Her endüstriyel terazi seçiminde olduğu gibi monoray ve ikiz ray modellerinde de yasalara uygun damgalara sahip olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Endüstriyel terazinin diğer modelleri hakkında bilgiyi sitemizden alabilirsiniz.

 

Gruppo fabbri

Diğer Terazi Modelleri

Geleceğin terazi modeli olarak adlandırılması gereken bir terazi varsa o, pc terazi olmalıdır. Gelecekte bu terazi modeli yaygınlaşana kadar endüstriyel teraziler avantajlı durumunu sürdürecektir.  Genellikle perakende satış noktalarında, özellikle gıda marketlerinde çalıştırılacak olan bu terazilerin pc olarak adlandırılmasının sebebi pc alt tabanlı donanıma sahip oluşudur. Pc teraziler, sistem entegrasyonları tam olduğundan ve kendi üzerlerinde program çalıştırabildiklerinden hatırı sayılır derecede çok fonksiyona sahiptir. Marketlerde bir demirbaş olmaktan öte, sistem yönetimi, uzaktan servis ve isteğe özel dizayn kolaylıklarının yanında satış arttırıcı (çapraz satış, promosyon, slayt, insert, reklam ve video gösterimi vb özellikleriyle) müşteriyle konuşan yapılar haline gelebilmiştir. PC teraziler, sahip oldukları pek çok özellik sayesinde bulundukları ortamın sınırlarını çizebilmekte. Bu teraziler, gelecekte elektronik raf etiketleriyle sektörde ciddi değişikler yapacaktır.

 

Gruppo Fabbri 2

Sektör İçin Belirleyici Sistemler

Checkweigher, temelde farklı sektörlerin ihtiyaç duyduğu sistemler için üretilen çözümdür. Bu sektörlerden biri de elbette ki endüstriyel terazilerin kullanıldığı sistemlerdir, bu yüzden checkweigherlardan da bahsetme ihtiyacı duyuyoruz. Çoğunlukla sabit gramaj veya adetsel ürünlerin kalite kontrolünde kullanılıp bir eksiklik görüldüğünde bunun düzeltilme imkanını bizlere sağlar. İstenilmeyen fazla üretimin önüne geçmek ve yine ihtiyaçtan az üretim yapıldığı durumlarda üretimi arttırmak adına checkweigherlar önemlidir. Üretim sistemleri için denetimsel bir yapıya sahip olduğundan yasalara uygun bir damgaya sahip olmak zorundadır. Checkweigherlar, yarı otomatik ve tam otomatik olarak üretilmektedirler. Her iki model checkweigherlar hakkında daha fazla bilgi almak için www.ucge.com.tr adlı sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>