BURSA’DA SEO’YA UYGUN WEB SİTESİ İÇİN YEŞİL WEB’E GÜVENEBİLİRSİNİZ

Web siteleri, bir firmanın ya da kişinin tecrübesini ve özelliklerini ortaya koyan bir belge olarak düşünülebilir. Günümüzde web sitesi yapılırken sitenin Seo uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bir web sitesi mutlaka Seo uyumlu olmalı ve bu durum test edilmiş olmalıdır. Yesilweb.net; Bursa site yapan yerler arasında Seo uyumlu web sitesi yapmasıyla öne çıkmaktadır.

Seo Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Öncelikle sitenin tüm cihazlarda uyumlu tasarımda olması gerekir. Buna responsive denilir. Bu tasarımdaki web sitelerine tablet, mobil, ya da diğer cihazlardan girildiğinde sitedeki görsel ve yazılar ekran genişliği baz alınıp şekillenerek ekrana tam oturur. Web sitesi, responsive olmadığı takdirde ziyaretçiler hemen siteden çıkarlar. Bununla birlikte; arama sonuçlarında da responsive siteler ön sıralarda yer alır. Ayrıca, web sitesinde ziyaretçilere renk değiştirebilme seçeneği sunmak veya ziyaretçinin sadece ilgisini çeken kısımların görünmesini sağlamak siteye avantaj sağlar. Bir diğer husus; web sitesinin sade bir tasarıma sahip olması gerektiğidir. Karmaşık tasarıma sahip web siteleri ziyaretçilerin istediklerini bulmalarında sorun yaratabilir. Bir web sitesinin çok fazla reklam içermesi, ziyaretçinin reklamı görünce siteden çıkmasıyla sonuçlanabilir. Bu yüzden, popup reklamlarına sitede yer verilmemelidir. Ayrıca, web sitesinin hangi kişilere, yaş grubuna hitap ettiği dikkate alınarak düzenlemesi yapılmalıdır. Kurumsal şirketler, resmi renkler ve sade tasarımı tercih etmelidir. Bununla beraber, gözleri yoran ya da göz hastalarının zorlanacağı renklere yer vermekten de kaçınılmalıdır. Yesilweb.net; Bursa website ajansları arasında tüm bu kriterleri karşılamasıyla tanınmaktadır.

Seo Uyumlu Web Sitesinin Özellikleri

Seo uyumlu bir web sitesinde; sitenin tüm sayfalarında özgün ve açıklamaya yönelik META etiketleri bulunmalıdır. Site içeriği mutlaka özgün ve kaliteli olmalıdır. Web sitesi hızlı açılmalıdır. Ziyaretçilerin sitede rahatça dolaşmasını sağlayacak navigasyonlar oluşturulmalıdır. Sitede mutlaka site haritası bulunmalıdır. Sitenin alan adı yani domain, akılda kalıcı olmalıdır. Ayrıca, sitede flash animasyonlar kullanılmamalıdır. Bu sebeplerden dolayı, Bursa internet sitesi teklif alma konusunu araştıranlar mutlaka Yesilweb.net’e uğramalı, aradıkları hizmeti burada bulacaklarından şüphe duymamalıdırlar.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>