Bursa’da SEO Uzmanı Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Bursa şehrinde faaliyetini sürdüren kurumsal firmalar, web siteleri ve dijital pazarlamadan faydalanmak isteyenlerin ideal bir seo uzmanı seçerken dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Referans İstenmelidir

Herhangi bir seo şirketi ya da uzmanıyla anlaşma yapmadan önce mutlaka karşı taraftan referans talep edilmelidir. Bu konuda geçerli referansı olmayan kişi ya da kuruluşlardan bu hizmet alınmamalıdır. Kendisini Seo Bursa uzmanı olarak tanıtan kişilerin gerçek olmayan referanslar sunup kişiyi dolandırma ihtimali bulunmaktadır.

Seo Uzmanının Geçmişini İncelenmelidir

Herhangi bir seo şirketi ya da uzmanıyla anlaşılmadan önce mutlaka bu kurumlar ya da kişi hakkında araştırma yapılmalıdır. Google, Facebook, Linkedin ve kariyer siteleri üzerinden bu kişi ya da kurumlar hakkında yapılan eleştiriler mutlaka okunmalıdır.

Google Submit URL Aracı Tarih Oldu

Pazar Araştırması Yapılmalıdır

Seo çalışmaları içerisinde çok farklı çalışma tekniklerini barındırır. Sitenin niteliğine göre Seo stratejileri oluşturulur. Sitenin kaç yıllık olduğu, geçmişteki Seo çalışmaları, içerikleri, hangi sektörde faaliyet gösterdiği, hangi sunucuyu kullandığı gibi özellikler dikkate alınarak Seo teklifleri hazırlanır. Bu yüzden Seo tekliflerinin fiyatları değişebilmektedir.

Google AMP Hikayeler Özelliği Yayında

Bilgi Birikimi ve Tecrübesi Ölçülmelidir

Kendisini Seo Bursa danışmanı olarak tanıtan kişi ya da kurumlarla iş yapmadan önce mutlaka bilgi birikimleri ölçülmelidir. Bunu yapmak için de Seo ve dijital pazarlama hakkında spesifik sorular sorularak karşıdakinin bu sektöre ne kadar hakim olduğu anlaşılabilir. Seo çalışmaları alanında faaliyet gösteren kişilerin en az iki yıllık tecrübeye sahip olmaları gerekmektedir.

Ön Ödemeli Sistemlerden Uzak Durulmalıdır

Bazı kurum ya da kişiler, anahtar kelimeler ilk sayfaya gelince para isterler. Fakat bunu yaparken bir an önce para almak için Black Hat Seo denilen tekniği kullanıp anahtar kelimelerin kısa sürede ana sayfaya gelmesini sağlarlar. Bu teknik yüzünden uzun dönemde site arama sonuçlarından kaldırılmaktadır.

SEO Açısından Subdomain mi Daha Avantajlı Yoksa Klasör Mü ?

Uzun Vadeli Çalışmaya Önem Verilmelidir

Arama sonuçlarında kalıcı olmak ve yükselmek için istikrarlı çalışmak şarttır. Seo Bursa danışmanlık adı altında hizmet veren kişi ya da kurumların en az altı aylık hizmet vermeyi ve kötü teknikler kullanmamayı vaat etmeleri gerekmektedir.

Yesilseo.com ‘a değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>