Akıllı Lastik

Avrupa’da akıllı lastik dönemi başlıyor,Son yıllarda otomotiv teknolojisi hızla gelişirken sektörde lokomotif yan ürünler arasında yer alan lastiklerde bu gelişimlere ayak uydurmaya çalışıyor.

Kaza oranlarını düşürmek ve kullanıcıya daha konforlu sürüş keyfi yaşatmak için çalışmalarına son sürat devam lastik markalarının son yıllarda satışa sunduğu akıllı lastikler Avrupa’da zorunlu hale geliyor. Goodyear tarafından ilk olarak hazırlanan ve piyasaya sunulan bu lastiklerin özelliği otomobilin beynine çipler sayesinde sinyal gönderiyor olması. Lastik basıncında, ısısında olabilecek değişikliklerin otomobilin ekranından sürücüye iletilmesi mümkün olurken araçtaki güvenlik donanımları da bu değişikliklere göre ayarlanabiliyor. Yetkililer çipin lastiğin dönmesi esnasında kendi ihtiyacı olan enerjiyi ürettiğini ve herhangi bir pile ihtiyaç duymadığını açıkladılar.

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kullanabileceğiniz HTML kod etiketleri:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>